W Jadowie powstało profesjonalne kino na świeżym powietrzu! Do jego wyposażenia zakupiono projektor, zewnętrzny ekran projekcyjny, leżaki oraz oświetlenie. Pierwsze seanse w ramach projektu zorganizowane zostały w listopadzie w ramach „Kina jesiennego w Jadowie”. I choć ze względu na warunki pogodowe nie odbyły się one pod gołym niebem, a w Domu Kultury w Jadowie, to stanowiły przedsmak przyszłorocznych wydarzeń i niezapomnianych wrażeń.
Projekt został zrealizowany dzięki projektowi Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego nagrodzonego w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.